Kategorie

1 227 wyświetleń

Auta roczne - jak wybrać? Kogo mogą interesować?

Auta roczne to samochody, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem od lat, zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Poszukując samochodów używanych, możemy korzystać w wielu różnych źródeł ogłoszeniowych. Jak wiemy, dziś na pierwszym miejscu znajduje się internet, który podsuwa nam zarówno bardzo znane serwisy, typu Otomoto.pl, Allegro.pl, OLX.pl, jak i mniej znane. Bardzo sprawnym narzędziem w poszukiwaniu samochodów używanych stał się także Facebook. Mając do dyspozycji tak szerokie spektrum aut używanych, ciężko jest zdecydować się właśnie na ten jeden. Dodatkowo, wszyscy mamy świadomość, że na wtórnym rynku motoryzacyjnym oszustów nie brakuje.

Czym są auta roczne?

Do dokładnego zrozumienia fenomenu aut rocznych, zdefiniujmy na początku, czym owe auta roczne są. Takie miano otrzmują samochody po roku od daty pierwszej rejestracji. Na rynku bardzo często są to samochody poleasingowe. Zdarzają się też przypadki samochodów prywatnych. Musimy jednak przyznać, że mało kto chce pozbywać się auta zakupionego w salonie, po roku jego użytkowania.

Auta roczne – zalety

Jak możemy się domyślać, takie samochody jak auta roczne, posiadają bardzo wiele zalet dla zainteresowanego kupca. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:

·         Dużo niższa cena
Stan takiego samochodu nie odbiega znacząco od samochodu prosto z salonu. Cena jest jednak znacznie niższa, ponieważ nowe samochody tracą na swoje wartości już od pierwszego przekręcenia kluczyków. Każdy przejechany kilometr tylko obniża jego cenę.
·         Niskie przebiegi
Samochody używane roczne mają znacznie niższe przebiegi niż większość samochodów używanych. Wśród różnych ofert zdarzają się perełki, które mają nawet tylko kilka tysięcy kilometrów przebiegu!
·         Gwarancja
Samochody roczne to samochody używane z gwarancją. Może nie wszystkie, ale zdecydowana większość.

Gdzie znajdę auta roczne?

Możemy poszukiwać rocznych aut na własną rękę. Nie jest to jednak najprostsza sprawa. Rynek wtórny zalany jest przede wszystkim samochodami używanymi starszej daty. Takie miejsca jak Roczne.com.pl – Salon Samochodów Używanych Gliwice, to bardzo dobre rozwiązanie. Poza samochodami poleasingowymi rocznymi, znajdują się tam auta wyłącznie z pełną historią pojazdu. Są to także auta z tak zwanej pierwszej ręki.

Kiedy auta roczne mogą być ryzykownym zakupem?

Zakup rocznego auta nie jest ryzykiem, o ile kupujemy je w zaufanym miejscu, od zaufanych ludzi. Pamiętajmy wymagać przedstawienia wszystkich dokumentów, historii pojazdu, gwarancji itp. Warto także wybrać się do pobliskiego warsztatu, aby upewnić się, w jakim stanie jest wybierane przez nas auto roczne. 
Samochody używane z gwarancją, samochody poleasingowe
 
 

 

 

 
+48 502 136 024 biuro@roczne.com.pl